One Night Stand – wszystko, co musisz wiedzieć!

435

One night stand w ostatnich latach, coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest to określenie, wywodzące się z amerykańskiego slangu, oznaczające jednorazową przygodę seksualną. Praktykują ją osoby, które nie chcą przywiązywać się emocjonalnie i chcą tylko przeżyć coś miłego i urozmaicić swoje życie. Służy to tylko i wyłącznie do tego, żeby zaspokoić swoje potrzeby seksualne. Nie można się wówczas nastawiać na jakąś bliższą relację z tą osobą. Dla kogo to jest? Co jeszcze powinieneś o tym wiedzieć? 

Nie dla osób oczekujących głębszej relacji

Bardzo często zdarza się, że osoby, które decydują się na jednorazowe seks randki, oczekują czegoś więcej. Nie potrafią oddzielić swoich emocji od seksu. Czują później tylko żal i rozgoryczenie. Nie jest to zdecydowanie dla nich. Rzadko się zdarza, żeby osoby po takiej jednorazowej przygodzie, zdecydowały się wspólnie dzielić życie. Ci, którzy decydują się na coś takiego, nastawiają się tylko na jednorazowy seks i zabawę. Są więc bardzo nikłe szanse na coś więcej. Warto jest mieć to na uwadze.

Przyjemność bez zobowiązań

Brak związku, a więc sama przyjemność, żadnych zobowiązań ani stresu z tym związanych. Wystarczy sam pociąg fizyczny. Niczego więcej nie potrzeba, oprócz zgody obu stron. Nie ma też żadnych rozmów i głębokiego budowania relacji. Żadnej codziennej rutyny, która osłabia pociąg seksualny. Żadnych obietnic, randek czy namiętnych pocałunków. Podczas czegoś takiego jak sex randki od razu można przejść do rzeczy, dzięki czemu szybko zaspokojone zostaną potrzeby seksualne. Natomiast można nastawić się na różnych partnerów i różnego typu eksperymenty w łóżku. 

Kto najczęściej decyduje się na jednorazowy seks?

Na tego typu rozwiązanie decydują się osoby, które przeżyły jakiś zawód w związku i boją się wchodzić w głębokie relacje. Chcą się zachować dystans, a równocześnie nie chcą rezygnować z seksu. Również osoby, które boją się zaangażować. Są niepewne. Poprzez sex randki, chcą się w jakiś sposób dowartościować. Kolejną grupą osób, są osoby, które nie chcą się wiązać i nie potrafią być stałe w uczuciach. Dzięki temu nie krzywdzą drugiej strony. Ostatnią grupą osób są osoby chcące po prostu przeżyć małą przygodę.

Zachowanie bezpieczeństwa

Decydując się na jednorazowy seks z nieznajomą osobą, należy pamiętać o tym, żeby zawsze mieć przy sobie prezerwatywę. Nie wiadomo jaki stan zdrowia, ma dana osoba, więc warto zachować szczególną ostrożność. Prezerwatywa zabezpiecza przed niektórymi chorobami. Co prawda być może druga strona, woli uprawiać seks bez prezerwatywy, ale nie warto godzić się na takie rozwiązanie. Może nieść to ryzyko różnego rodzaju chorób, a zatem lepiej odpowiednio się zabezpieczyć przed taką jednorazową przygodą. 

Na jednorazowy seks decydują się zazwyczaj osoby, które nie chcą wchodzić w żadne związki. Pozwala im zaspokoić potrzeby seksualne, bez żadnego przywiązania emocjonalnego. Natomiast nie jest to rozwiązanie dla osób, które chciałyby w ten sposób wejść w jakąś głębszą relację. Jest bardzo niskie prawdopodobieństwo, że druga strona będzie chciała wejść w jakikolwiek związek. Nie po to decydowała się na taki układ, żeby potem wchodzić w związki. A więc warto pamiętać, że nie ma szans na głębszą więź.