Czy warto być samotnym w dzisiejszych czasach?

1111

Dwudziesty pierwszy wiek to czas w którym cyfryzacja oraz możliwość spontanicznych kontaktów seksualnych sprawiła, że człowiek tak naprawdę nie do końca wie co ze sobą robić. Ale czy warto być samotnym w dzisiejszych czasach?

Czy warto być samotnym w dzisiejszych czasach?

Bycie singlem staje się powoli modne 

Obecnie przez większość mediów kreowany jest obraz osoby, która świadomie i dobrowolnie zgadza się na życie w pojedynkę. Podobno taki styl życia jest bardzo skuteczny, ponieważ osoby decydujące się na taki styl życia nie muszą dzielić swojego czasu oraz mogą się w pełni samorealizować. I jest to oczywiście prawdą, choć niecałą, ponieważ gdzie są zalety tam są i wady. Współczesny singiel lub singielka również borykają się z problemami życia codziennego, a ich życie niewiele się różni od codzienności ludzi w związkach. 

Czy bycie singlem ma swoje zalety?

Główną zaletą bycia samotnym jest poświęcaniu swojego czasu rzeczom, na które naprawdę mamy ochotę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwijać dotychczasowe pasje lub znaleźć całkowicie nowe. Samotne wieczory czy dni wolne od pracy można spędzać np. na różnego rodzaju szkoleniach, oglądaniu darmowych filmów porno, warto pomyśleć o studiach podyplomowych. Należy podkreślić, że jako single możemy swobodniej decydować o swojej karierze zawodowej.

Jeśli mamy na to ochotę, możemy bez przeszkód przeprowadzić się do innego miasta, skupiać się na samorozwoju. Osoby mające rodzinę nie są tak dyspozycyjne, co czasami utrudnia odnoszenie sukcesów (nie jest to reguła, ale są takie zawody, gdzie brak dyspozycyjności bywa problemem). Nie można też zapomnieć, że samotność oznacza brak kosztów emocjonalnych. Nie trzeba się obawiać odrzucenia, zdrady czy zranienia przez drugą osobę. Bycie w związku wymaga kompromisów, bycie singlem pozwala od tego odetchnąć.

Kilka słów o wadach wynikających z życia w pojedynkę 

Single i singielki często przyznają się, że brakuje im poczucia bliskości oraz tego, że są kochane. Często też w ich życiu pojawia się uczucie pustki, tęsknoty za czymś lub za kimś. Czas, który mają tylko dla siebie nie tylko przynosi im ulgę, ale z czasem może być męczący i nieznośny. Dlatego ludzie samotni z wyboru często angażują się w różne akcje społeczne, często spotykają się z różnymi ludźmi i są otwarci na nowości.