Czy internetowa miłość ma szansę przetrwać próbę czasu?

372

Komputery zmieniły nie tylko sposób, w jaki pracujemy, ale także sposób, w jaki kochamy. Zakochiwanie się i odkochiwanie, flirtowanie, zdradzanie, a nawet uprawianie seksu online stały się częścią współczesnego stylu życia i kochania.

Natura ludzkich działań ma ogromne znaczenie w naszym dążeniu do zrozumienia związków romantycznych. Dla związku duże znaczenie ma charakterystyka miłości, seksu i szczęścia. Stwierdza się, że z wielu względów romanse internetowe są wartościowe, ale nie są wystarczająco kompletne, by zastąpić związki offline.

Związek na odległość – korzyści

Internet stał się głównym narzędziem interakcji społecznych, a obok związanego z nim ryzyka istnieje wiele korzyści społecznych. Korzyści te nie ograniczają się jedynie do tych, którzy mają udane relacje poza Internetem – zgodnie z zasadą, że bogaci stają się bogatsi. Internet jest również korzystny dla tych, którzy mają trudności ze spotkaniami twarzą w twarz; w tym przypadku ubodzy społecznie stają się społecznie bogatsi.

Można wykorzystywać związki romantyczne online na trzy główne sposoby:

  • jako ucieczkę od tworzenia związków offline;
  • jako tworzenie i wzmacnianie znaczących związków romantycznych offline;
  • jako wewnętrznie wartościową aktywność, która nie ma innego celu niż utrzymywanie związku.

Czy warto podjąć ryzyko?

W cyberprzestrzeni główne przeszkody na drodze do charakteru miłości romantycznej – czyli ograniczenia praktyczne, postawa partnera i normy moralne – mają mniejsze znaczenie. W związku z tym zazdrość może być mniej intensywna w przypadku związków internetowych. Nawet jeśli związek online kończy się, ból związany z tym wydarzeniem jest potencjalnie mniej intensywny.

Podsumowanie

W sieci można przeczytać i obejrzeć mnóstwo świadectw udanych związków online. Chociaż odległość zazwyczaj zmniejsza intensywność emocji, istnieją okoliczności, w których odległość je zwiększa. Zatem istnieje realna szansa na to, że miłość internetowa ma szansę przetrwać próbę czasu, a nawet pomóc stworzyć nierozerwalną więź z ukochaną osobą.

Źródło: https://lalola.pl